Zastanawiasz się czy są jakieś alternatywy dla wypoczynku w Bieszczadach? Odpowiadamy: TAK, ale naprawdę niewiele. Dzisiaj pragniemy przedstawić jedną z nich. Mowa o zimowej stolicy Polski – Zakopanem. I choć to zdecydowanie bardziej hałaśliwe miejsce, to liczba atrakcji jest równie duża.

Piękne Zakopane!
O tym, że w Zakopanem jest pięknie nie trzeba nikogo przekonywać. W sieci znajduje się bowiem mnóstwo cudownych fotografii, które wyrażają więcej, niż jakikolwiek tekst. Warto jednak zauważyć, że widoki to nie wszystko.

W Zakopane znajdziemy także to, czego trudno szukać w Bieszczadach. Otóż, liczba Bieszczadzkich atrakcji jest niewielka. Można wręcz powiedzieć, że zwiedzanie Bieszczad kończy się po kilku dniach. W Zakopanem jest inaczej – tutaj turysta może spędzić nawet kilka tygodni, a i tak nie zobaczy wszystkiego. Dlaczego tak jest?

Otóż, Zakopane to zdecydowanie bardziej „uturystycznione” miasto. Rozwinięta infrastruktura, mnóstwo atrakcji, muzea, zabytki i co kluczowe w kontekście alternatywy dla Bieszczad – niesamowity klimat, widoki i czyste powietrze.

Co warto zobaczyć będąc w Zakopane?

Lista miejsc, które należałoby odwiedzić będąc w stolicy polskich Tatr jest naprawdę długa. Postanowiliśmy wyselekcjonować 10, najbardziej istotnych miejsc, które przy dobrym planie – zdołamy odwiedzić w jeden weekend.

 1. Gubałówka
  Gubałówkę warto zobaczyć z kilku względów, ale ten kluczowy to… piękne widoki. Niektórzy wręcz mówią, że nie ma piękniejszego miejsca w całej Polsce. Panorama Tatr, świetne restauracje i wiele atrakcji. Od tego miejsca warto zacząć.
 2. Kolej Kasprowy Wierch
  Turyści, którzy korzystają z kolejki na Kasprowy Wierch są… zachwyceni. Tego na pewno nie doświadczymy w Bieszczadach, dlatego tym bardziej – jest to ciekawa atrakcja. Piękne widoki bez konieczności angażowania naszego ciała – wszystko na wyciągnięcie ręki. Naprawdę warto!
 3. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
  Nawet jeśli jesteś ateistą i/lub nie interesuje Cię zabytkowa architektura to… po prostu musisz odwiedzić to miejsce. Powiedzieć o nim, że jest wyjątkowe to jak nie powiedzieć nic. Trzeba tu być, aby zrozumieć fenomen tego Sanktuarium. Nic dziwnego, że wielu zbacza z gór i odwiedza to miejsce.
 4. Giewont
  To spore wyzwanie dla największych śmiałków, ale z całą pewnością – warte uwagi. W naszej ocenie, szczyt Giewont to „must see” dla każdego kto uwielbia naturę i docenia jej piękno. Widok z samego szczytu zapiera dech w piersiach. To fantastyczne przeżycie, które jest recenzowane jako unikalne.
 5. Muzeum stylu zakopiańskiego

  Kolejne z tych miejsc, które pozwolą Ci poczuć klimat zimowej stolicy Polski. To właśnie tutaj zobaczysz i poznasz zakopiański styl, bo niestety na ulicach miast jest go coraz mniej. Wszak, prawdziwych „Guroli” coraz mniej.

 6. Dom do góry nogami
  To typowo turystyczna atrakcja, która potrafi sprawić, że zakręci Ci się w głowie. Wywrócony dom to miejsce, które jest klimatycznie urządzone i sprawia wrażenie naprawdę uporządkowanego – mimo że jest do góry nogami. To nie lada gratka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
 7. Dolina Strążyska
  Nieco bliższym miejscem dla entuzjastów Bieszczad będzie Dolina Strążyska. To wyjątkowo zachowana dolina, która wbrew pozorom – nie jest oblegana przez turystów (a przynajmniej nie na taką skalę jak inne miejsca). Dolinę Strążyska warto odwiedzić przede wszystkim dla cudownych widoków.
 8. Wielka Krokiew
  Być w Zakopanem i nie odwiedzić najpopularniejszej skoczni narciarskiej w Polsce? Wykluczone! Wielka Krokiew to niesamowita budowla, która robi ogromne wrażenie. Najlepiej odwiedzać ją w trakcie zawodów Pucharu Świata. Atmosfera wówczas jest nie do opisania!
 9. Kościół Matki Bożej Częstochowskiej
  Kolejne miejsce, które może nie spodobać się wszystkim, ale… warto je odwiedzić. Choćby dlatego, by podziękować Stwórcy za otaczające nas piękno!
 10. Zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce
  Atrakcja turystyczna, która pozwoli Tobie i Twoim dzieciom jeszcze lepiej doświadczyć grawitacji. Świetne wrażenia gwarantowane.