Bieszczady to rejon, który cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – tak naturalnych, wolnych od ingerencji człowieka miejsc jest bardzo mało. Będąc w Bieszczadach można faktycznie wypocząć. Czyste powietrze, widoki zapierające dech w piersiach i niespotykany klimat – to tylko kilka zalet wyprawy w Bieszczady.

Przedstawiamy 10 cudownych miejsc w Bieszczadach. Sprawdź co warto zobaczyć!

 1. Połonina Caryńska i Wetlińska
  Na większości najpiękniejszych miejsc w Bieszczadach znajdziemy… albo połoninę Caryńską albo połoninę Wetlińską. Te dwa, cudowne szlaki powinien zobaczyć każdy kogo zachwyca natura. Jesteśmy przekonani, że nie będziecie żałować!
 2. Tarnica
  Tarnica, czyli najwyższy szczyt polskich Bieszczadów. Na ten szczyt dotrzemy z dwóch miejsc: Wołastego lub Ustrzyk Dolnych. Pierwsza trasa jest znacznie krótsza, ale przy tym bardziej stroma. Obecnie na szczyt dotrzeć można wykorzystując wygodne schody…
 3. Bukowe Berdo
  I choć Połonina Caryńska i Wetlińska uznawane są za najpiękniejsze, to Bukowe Berdo wcale im nie ustępuje. Piękne widoki, cudowne polany i… znacznie mniej turystów. To miejsce zachwyci dosłownie każdego!
 4. San
  Czy wiesz, że… źródło Sanu znajduje się w Bieszczadach? Co ciekawe, bardzo łatwo je przeoczyć, bo jest naprawdę niewielkie. Przechadzając się wzdłuż rzeki dotrzemy do granicy Polsko-Ukraińskiej.
 5. Jezioro Solińskie
  O jeziorze Solińskim mówi się, że jest bieszczadzkim morzem. To dosyć duże, piękne jezioro nie jest zwykłym zbiornikiem wodnym. Jedną z atrakcji tego miejsca jest tama, którą można zwiedzać od wewnątrz i zewnątrz. Piękne widoki, czyste powietrze i woda – wypoczynek ciała i duszy gwarantowany.
 6. CPL w Mucznem
  CPL w Mucznem czyli Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem to… doskonała okazja, aby zbliżyć się do natury na krok. To nie tylko solidna dawka wiedzy na temat zwierząt i przyrody, to także niesamowite przeżycie.
 7. Sanok
  Będąc w Bieszczadach, po prostu trzeba udać sie do Sanoku. To piękne miasto, którego klimat jest świetnie zachowany. Już na pierwszy rzut oka widać, że władze tego miasta nie pozwalają zniszczyć cudownych krajobrazów i miejsc.
 8. Bieszczadzki Worek
  Określany najbardziej dziką częścią Bieszczad – Bieszczadzki Worek, to świetny sposób na spędzenie całego dnia. Nie jest to jednak wyprawa dla każdego – wszak, Bieszczady to miejsce w którym żyje mnóstwo dzikich zwierząt. Trzeba być ostrożnym…
 9. Rezerwat Krywe
  Cudowne widoki, wspaniałe krajobrazy i niesamowite powietrze – to wszystko czeka na Ciebie w Rezerwacie Krywe. Szczególnie polecamy odwiedzić punkt widokowy, który robi OGROMNE wrażenie na dosłownie każdym.
 10. Brzegi Górne
  To miejsce, które spodoba się dosłownie każdemu. Dzikie, wolne od tłumów turystów i… bogate w zwierzęta. Spotkamy tutaj mnóstwo lisów, żubrów, wilków czy niedzwiedziów. Oczywiście, należy zachować szczególną ostrożność. Wszak, to zwierzęta naprawdę niebezpieczne.

To tylko 10 miejsc, które po prostu MUSISZ zobaczyć będąc w Bieszczadach. Zapewniamy jednak, że atrakcji jest znacznie więcej!