Powiedzenie „rzucić wszystko i uciec w Bieszczady” nie wzięło się znikąd. To rejon, który fascynuje niemal wszystkich turystów. Piękne, naturalne, klimatyczne miejsca robią ogromne wrażenie.

Bieszczady we wszelakich rankingach zajmują czołowe lokaty jeśli chodzi o wypoczynek na łonie natury. Nie ma w tym nic dziwnego… w końcu ilość ciekawych i pięknych miejsc w tym rejonie jest przeogromna. Zachęcamy do zapoznania się z subiektywnym rankingiem 10-ciu najciekawszych miejsc w Bieszczadach.

Miejsce numer 10: Połonina Wetlińska
Miejsce styku trzech granic – dzikie, naturalne i zapierające dech w piersiach. Będąc w Bieszczadach po prostu nie można tutaj się pojawić. Połonina Wetlińska to prawdziwy dar natury. Miejsce cudowne, którym zachwycają się obywatele trzech krajów.

Miejsce numer 9: Krzyż na szczycie Tarnicy
U szczytu Tarnicy znajduje się krzyż, który został wybudowany, aby upamiętnić wizytę Karola Wojtyły w 1953 roku. Miejsce szczególne – szczególnie dla wszystkich tych, którzy głośno wyznają swoją wiarę.

Miejsce numer 8: Chatka Puchatka
Chatka Puchatka położona jest na 1228 m. n.p.m. – spośród wszystkich schronisk leży zdecydowanie najwyżej. Znajdziemy ją w Połoninie Wetlińskiej.

Miejsce numer 7: Ustrzyki dolne
Miejscem, które znane jest każdemu narciarzowi są Ustrzyki Dolne. Zimą – przybywa tu mnóstwo turystów, w lecie można zaznać prawdziwego spokoju i przebywać z piękną naturą „sam na sam”.

Miejsce numer 6: Park Gwiezdnego Nieba
Jeśli ktoś myśli, że Bieszczady to tylko piękne góry, lasy, doliny i wody to… jest w ogromnym błędzie. W Bieszczadach znajdziemy także mnóstwo innych atrakcji. Do takowych bez wątpienia zaliczyć można Park Gwiezdnego Nieba w którym odbywają się pokazy astronomiczne.

Miejsce numer 5: Browar Ursa Malor
Browar Ursa Malor to klimatyczne miejsce, które nie cieszy się tak dużą popularnością jak inne atrakcje. Nie mniej jednak, warto tutaj zajrzeć – choćby dlatego, że jest to kawał historii regionalnego browarnictwa. W tym miejscu dowiemy się jak powstaje „złoty trunek”, skosztujemy regionalnego piwa i wypoczniemy.

Miejsce numer 4: Jezioro Solińskie
Ktoś mógłby powiedzieć „gdybym chciał oglądać jeziora, to wybrałbym się na Mazury!”. Nic bardziej mylnego! Jezioro Solińskie to nie tylko piękna, czysta woda… To także ogromna zapora po której można swobodnie przechadzać, a nawet zwiedzić jej wnętrze!

Miejsce numer 3: Krzemieniec
Granitowy Obelisk znajdujący się w Krzemieńcu to spora atrakcja dla turystów. To właśnie tutaj spotykają się granice trzech Państw: Polski, Ukrainy i Słowacji. W ciągu kilku sekund można znaleźć się w trzech różnych krajach.

Miejsce numer 2: Siekierezada
Mówi się, że kto był w Bieszczadach, a nie odwiedził Siekierezady to… nie poznał klimatu społeczności. To najsłynniejsza, najbardziej renomowana knajpa. Warto tu wybrać się poza sezonem, gdyż w miesiącach najbardziej „turystycznych” – dojście do baru graniczy z cudem.

Miejsce numer 1: Park Miniatur
Kolejna atrakcja turystyczna, która przyciąga wielu śmiałków – Park Miniatur. To miejsce, które koncentruje ponad 150 miniatur Kościołów i Cerkwi.

Masz jeszcze jakieś wątpliwości co do tego czy warto odwiedzić Bieszczady? Mamy nadzieję, że nie… Jeśli jednak nadal nie zarezerwowałeś pobytu w tym miejscu i po prostu się wahasz – przeczytaj inne nasze publikację. Mamy ogromną nadzieję, że przekonają Cię one do pobytu w tym pięknym, klimatycznym rejonie.