Utarło się przeświadczenie, że Bieszczady to rejon, który oferuje wypoczynek na łonie natury. To prawda, ale… pięknie położone bazy noclegowe, lasy i góry to nie wszystko. Bieszczady to kierunek, który z każdym rokiem wzbogacany jest licznymi atrakcjami dla turystów.

10 atrakcji turystycznych w Bieszczadach!
Przygotowaliśmy zestawienie największych i najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Bieszczadach. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

 1. Wizyta u Bieszczadzkiego Zakapiora
  Dzisiaj Bieszczady wyglądają nieco inaczej, aniżeli miało to miejsce jeszcze trzydzieści lat temu. Rozwój infrastruktury sprawił, że natura została odstawiona na drugi plan. Warto jednak zainteresować się historią tego miejsca i… odwiedzić Bieszczadzkiego Zakapiora.
 2. Kowbojskie historie Bieszczad
  „Dotknąć” bieszczadzkiej historii można także poprzez lekturę o kowbojach zamieszkujących teren Bieszczad. Miało to miejsce w czasach Polskiej Republiki Ludowej. Wówczas to rząd, zorganizował swojego rodzaju casting… celem pobudzenia tamtejszej gospodarki. Komboje zajmowali się głównie wypasem bydła na wolnych wybiegach.
 3. Klasztor Sióstr Nazaretanek
  W miejscu tym interweniowany był między innymi kardynał Stefan Wyszyński. Obiekt można zwiedzać, jest odrestaurowany. I choć nieleży w Bieszczadach, to jest tam naprawdę niedaleko.
 4. Szlak Architektury Drewnianej
  Leżące w Komańczy piękne świątynie – prawosławne i greckokatolickie są nie lada gratką dla każdego, kto lubuje się w zabytkowej architekturze. Niestety, system zwiedzania cerkwi nie jest zorganizowany. Aby wejść do Świątyni trzeba poprosić o otworzenie wrot kapłana lub po prostu uczestniczyć we Mszy.
 5. Skansen w Zyndranowej
  Interesuje Cię historia innych ludów zamieszkujących Bieszczady? Z całą pewnością, miejscem, które pozwoli Ci ją lepiej poznać jest Skansen w Zyndranowej. To lokalizacja w które kiedyś zamieszkiwali Łemkowie. Dzisiaj, w Bieszczadach pozostało ich tylko kilku. Wszak, w czasie „akcji Wisła” zostali przesiedleni.
 6. Kolejka wąskotorowa
  Bieszczadzka Kolej Leśna funkcjonuje i ma się naprawdę dobrze. Kursuje na dwóch trasach: Majdan-Przysłup i Majdan-Balnica. Niestety, jeździ tylko w okresie od maja do października, także osoby, które udają się do Bieszczad zimą – nie będą mogły skorzystać z tej niewątpliwej atrakcji.
 7. Bieszczadzkie galerie
  Wszędzie można kupić chińszczyznę. W Bieszczadach jednak jest jej znacznie mniej… wszystko za sprawą licznie funkcjonujących galerii. Ręczne wyroby – figurki, obrazy i inne pamiątki to prawdziwa gratka dla tych, którzy z każdego wypadu pragną przywieźć pamiątkę.
 8. Bieszczadzkie karczmy
  Chcesz poczuć klimat i atmosferę starych, nie dotkniętych ręką człowieka Bieszczad? Doskonale! Z całą pewnością miejscem, które spełni Twoje wymagania będzie bieszczadzka karczma. W szczególności polecamy odwiedzić: Karczma Zakapior w Polańczyku i Karczma Carphatia w Mucznem.
 9. Wystawa przyrodnicza w Mucznem
  Choć Bieszczady nadal są uważane za najbardziej dzikie góry w Polsce, to… przez wiele lat sporo się tu zmieniło. Jeśli chcesz poczuć jak było tutaj lat temu naście, musisz odwiedzić Wystawę przyrodniczą w Mucznem. To piękne miejsce, które zrobi wrażenie na każdym!
 10. I wiele wiele więcej…
  W sezonie, w większych miastach – tuż przy bazach noclegowych znajduje się więcej atrakcji. Trampoliny, bazarki, karuzele… to wszystko czeka na Ciebie w Bieszczadach.

Liczne atrakcje sprawiają, że wypad w Bieszczady to nie tylko obcowanie z naturą. To także pomysł na niezwykle ciekawe wczasy.